Wizyta w Fabryce Czekolady E. Wedel

12 grudnia 2019 r. uczniowie klas III b i II a uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Czekolady E. Wedel w Warszawie. Dzieci poznały historię powstania najsłodszej fabryki w stolicy, zwiedziły dziedziniec, gabinet właścicieli. Po skosztowaniu firmowych słodkości obejrzały prezentację multimedialną „Skąd się bierze kakao?” Następnie wszyscy ubrani w stroje ochronne zwiedzaliśmy linię produkcyjną Venus, gdzie powstają czekolady mleczne, nadziewane oraz ręcznie zdobione przez panie torciki wedlowskie. Nasi uczniowie mieli niecodzienną okazję zobaczyć, jak produkowane są ich ulubione przysmaki, odwiedzili Pracownię Rarytasów, salę pamięci. Dodatkową atrakcją jest replika samolotu RWD – 13, który wykorzystywano niegdyś do szybkiego transportu produktów Wedla, później do reklamy. Miłą niespodzianką była degustacja pitnej czekolady oraz ptasiego mleczka bez polewy czekoladowej.

Na zakończenie wycieczki każdy uczestnik otrzymał słodkie firmowe upominki.

D. Fijalska

M. Wrońska