Prośba o wsparcie

DLACZEGO WARTO NAS WESPRZEĆ?

„Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa,

nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością,

która bez przerwy się otwiera”

Szanowni Państwo!

Uczniowie, Rodzice, Dyrektor i Nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Konstytucji  3 Maja w Nasielsku zwracają się z prośbą o wsparcie finansowe w formie darowizny z przeznaczeniem na pomoc w generalnym remoncie łazienek szkolnych.

Szkoła nasza ma wieloletnią tradycję. Niedawno obchodziliśmy jej 90-lecie. Nigdy nie była ona i nie jest tylko miejscem, w którym dzieci i młodzież zdobywały i zdobywają wiedzę. Tu rozwijały się i działały różne organizacje, tu tętniło życie kulturalne. Obecnie nauczyciele pracujący w szkole pragną podtrzymywać tradycje i dokładają wszelkich starań, aby w sposób wszechstronny rozwijać zainteresowania swych podopiecznych. Tak, jak na początku działalności naszej placówki, tak i dziś w szkole działa wiele organizacji. We wszystkie akcje angażuje się cała społeczność szkolna. Działamy na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Dotychczas szkoła pomagała wielu osobom, a dziś sama ośmiela się prosić o pomoc.

Budynek, w którym znajduje się Szkoła Podstawowa Nr1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku powstał w 1918 r. Przetrwał wojnę i od stu lat służy nasielskiemu społeczeństwu. Sukcesywnie budynek był remontowany. Pod koniec lat 80 ubiegłego wieku powstały łazienki, które służą naszym uczniom po dziś dzień. Szkoła, jak każda placówka oświatowa boryka się z problemami finansowymi. Brakuje pieniędzy na wykonanie generalnego remontu łazienek. Rodzice i Dyrekcja szkoły postanowili podjąć starania mające na celu  generalny remont łazienek w naszej szkole. Mamy również przychylność gminy w formie dodatkowego wsparcia finansowego. Jednak wobec ogromu potrzeb w gminie (szczególnie w obecnej sytuacji) może nie wystarczyć funduszy na całkowite pokrycie kosztu remontu.

Rozumiemy trudną i wyjątkową sytuację w jakiej znajduje się cały świat, ale mamy nadzieję, że życie wróci do normalnego rytmu, a nasze dzieci do szkoły. Wszystkie remonty w placówkach oświatowych odbywają się w okresie wakacji, stąd właśnie teraz zdecydowaliśmy się na podjęcie próby pozyskania środków finansowych. Marzeniem naszych uczniów jest, aby po wakacjach wrócić do szkoły z nowymi łazienkami.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to przedsięwzięcie kosztowne, ale bez działania nie będzie remontu. Planujemy wymienić całą hydraulikę, glazurę i terakotę na nową. Fundusze, jakimi dysponuje szkoła wystarczą jedynie na zakup glazury do jednej łazienki.

Spójrzmy z optymizmem w przyszłość i nie rezygnujmy z działań, które pomogą w spełnieniu marzeń dzieci.  Mamy nadzieję szczególnie na odzew naszych byłych uczniów i sympatyków szkoły. Pragniemy stworzyć naszym uczniom estetyczną i nowoczesną łazienkę, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Liczymy na Państwa zrozumienie i wsparcie. Wszystkie uzyskane środki zostaną wykorzystane zgodnie z ideą, jaka nam przyświeca i na którą się powołujemy pisząc te słowa. Na stronie internetowej naszej szkoły zamieścimy szczegółowy kosztorys inwestycji i pełne rozliczenie pozyskanych środków.

W zamian za sponsoring możemy zaoferować:

• pisemne podziękowanie;

• umieszczenie logo/nazwy firmy na szkolnych gadżetach;

• informację w mediach;

• ekspozycję logo/nazwy firmy oraz promocję na oficjalnej stronie internetowej szkoły w zakładce -  „ Przyjaciel szkoły”.

Wierzymy, że Państwa pomoc umożliwi nam spełnienie marzeń dzieci, ale będzie również wkładem w ich  rozwój i edukację. Mamy nadzieję, że wsparcie naszych działań posłuży promocji wizerunku Państwa firmy.

Dane do przelewu:

Rada Rodziców  przy Szkole Podstawowej  Nr 1 im. Konstytucji  3 Maja  w Nasielsku

ul. Staszica 1

05 - 190 Nasielsk

Nr rachunku bankowego:

Bank Spółdzielczy w Nasielsku

90 8226 0008 0010 6496 2000 0001

z dopiskiem: Darowizna na remont łazienek

Opublikowano: 03 kwietnia 2020 21:05