XII Turniej Warcabowy Polskiego Czerwonego Krzyża o Puchar Prezesa Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża

XII Turniej Warcabowy PCK odbył się 30 października 2019r. w obiekcie Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim. Organizatorem był Zarząd Rejonowy PCK, a patronat medialny sprawowały gazety lokalne.

W tegorocznych rozgrywkach uczestniczyło ponad  30 uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych powiatu nowodworskiego.  Zostały one przeprowadzone w dniu 30.10.2019r.

Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna zwycięzców  II Szkolnego Turnieju Warcabowego w składzie: Szymon Zawadzki  kl. 3a, Zofia Dzierzęcka kl. 5a,  Piotr Rutkowski, Kacper Czyżewski kl. 8b. Rozgrywki przeprowadzone były w kategorii klas III-V i VI-VIII. W danej kategorii wiekowej każdy zawodnik grał z każdym.

W trakcie rozgrywek nie obyło się też  bez niespodzianek. Zdarzało się, że młodsi zawodnicy pokonywali swoich starszych przeciwników. Na uwagę zasługiwała wysoka kultura osobista uczestników, gdyż każdą partię rozpoczynali i kończyli podaniem sobie dłoni, bez względu na wynik. W czasie rozgrywek zachowywali należytą ciszę i spokój, które były niezbędne w tego rodzaju grze.

W tegorocznych rozgrywkach warcabowych III miejsce dla naszej szkoły zdobyła Zofia Dzierzęcka uczennica klasy Va  w kategorii klas III-V. Serdecznie gratulujemy Zosi!!! Podziękowanie składamy również pozostałym uczestnikom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.

Opublikowano: 04 listopada 2019 21:23

XII Turniej Warcabowy PCK