"Magiczna moc bajek"

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna moc bajek”. Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni, jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci  wobec osób z niepełnosprawnością. Dodatkowo uczniowie będą mieli okazję poznać dobranocki z dawnych lat.

W październiku oddziały przedszkolne w ramach projektu zrealizowały następujące zadania:

• wykonanie Bajkowego Przyjaciela;
  • zaaranżowanie kącika czytelniczego;
  • nauka piosenki „Magiczna Moc Bajek”;
  • włączenie rodziców do współpracy w realizacji projektu „Najpiękniej czyta moja mama i mój tata”- zapoznanie z książką „Przygody Fenka- Szacunek”;
  • stworzenie z dziećmi Kodeksu Dobrego Zachowania;
  • zapoznanie z postacią Misia Uszatka poprzez obejrzenie dobranocki oraz wykonanie pracy plastycznej.

Koordynatorzy projektu:

Karolina Sawicka