W związku z blokiem tematycznym Nasi europejscy sąsiedzi w programie klas III oraz współpracą naszej szkoły w ramach projektu Erasmus+ i pobytem nauczycieli na szkoleniu we Włoszech, we współpracy z wychowawcami klas III: Dorotą Fijalską i Beatą Białorucką, zaprosiłyśmy uczniów na wirtualną podróż do Włoch, przedstawiając prezentację na temat tego pięknego kraju. Uczniowie wzięli  udział w konkursach w dwóch kategoriach - plastycznej pt. ,,Z ziemi włoskiej do Polski”, których celem było zaprezentowanie zabytków polskich i włoskich miast oraz  – kulinarnej - przygotowanie potraw regionalnych Włoch (pizza, spaghetti, tiramisu, panna cotta) i Polski. Każda praca została oceniona przez wychowawcę. Niezależne jury konkursowe wyróżniło kilka wyjątkowych prac i przyznało nagrody:

I miejsce – Barbara Traczyk kl. IIIa, Oliwia Popielarz kl. IIIb

II miejsce – Antonina Majewska kl. IIIa, Vanessa Kobierska kl. IIIb

III miejsce – Michalina Sieszputowska kl. IIIa, Wiktoria Węgrodzka kl.IIIb

Każde z nadesłanych zdjęć zrobiło na nas duże wrażenie i dlatego wszystkie prace zostały nagrodzone w postaci ocen celujących oraz dyplomów. Podziwiamy Was, Drodzy Uczniowie, za chęć udziału w dodatkowych przedsięwzięciach organizowanych w naszej szkole, za wasze zaangażowanie i nietuzinkowe pomysły. Jesteśmy pewne, że dzięki temu rozwijacie swoje twórcze myślenie, a także odkrywacie drzemiące w Was pokłady kreatywności.

Uczniowie wzięli udział w quizie online sprawdzającym wiedzę na temat Włoch, po wcześniejszym obejrzeniu prezentacji przygotowanej przez nauczycieli. Ważnym aspektem prezentacji, jak i całego pobytu, była prezentacja włoskiego miasta Reggio Emilia, gdzie powstał hymn Polski i po raz pierwszy został zaśpiewany.

Wszystkie działania związane z Dniem Włoskim zorganizowanym wśród uczniów klas III SP1 poszerzył wiedzę na temat kultury i cywilizacji Włoch, wpłynęły na rozwijanie kreatywnego myślenia, przyczyniły się do kształtowania postaw patriotycznych, poszerzyły wiedzę na temat sztuki kulinarnej oraz wpłynęły na zastosowanie nowych technologii informacyjnych.

Gratulujemy uczniom tak doskonałych wyników i zachęcamy do eksperymentowania w kuchni i wypróbowywania przepisów z różnych zakątków świata. Pamiętajcie również o tym jak ważna jest znajomość języków obcych, w szczególności języka angielskiego, by móc swobodnie podróżować za granicą.

Anna Łączyńska i Ewa Kamińska

" alt="" />